ویژه های خبری

بنا به گزارش روابط عمومی هیات اسکواش گیلان اين جلسه که با حضور آقاي حجت رحمت خواه مدير امور شهري و روستائي منطقه آزاد انزلي،آقاي محمد رضا فرمند رئيس هيات اسکواش استان گيلان،فرزاد جوادي دبير هيات اسکواش استان گيلان،محمد رسول محمدپور رئيس هيات اسکواش شهرستان رشت و شادي عليزاده دبير هيات اسکواش شهرستان رشت در دفتر مدير امور شهري و روستائي منطقه آزاد انزلي برگزار شد.

آقاي فرمند ضمن معرفي رشته هاي ورزشي اسکواش،راکتبال و پدل در خصوص فاکتور هاي آمادگي جسماني مرتبط با سلامت و مهارت که در اين رشته ها بخصوص اسکواش ارتقا داده شده و با توجه به با نشاط بودن اين رشته موجب شادابي افراد در زندگي روزمره خواهد شد 

همچنين اشاره به پتانسيل اين رشته ورزشي در استان گيلان داشتند که مربيان و بازيکنان شاخصي که در سطح کشور مطرح هستند در هيات اسکواش استان فعاليت مي کنند.

سپس در مورد هدف از جلسه با منطقه آزاد انزلي به اين نکته اشاره داشتند با توجه به شرايط ويژه منطقه آزاد انزلي از بعد تجاري و کردشگري ميتوان در دو مورد برگزاري مسابقات ورزشي بين المللي و ترويج ورزش اسکواش اقداماتي را انجام داد. ايشان با توجه به تجربه اي که در منطقه آزاد کيش صورت گرفت و پس از ساخت و توسعه فضاهاي مورد نياز رشته ورزشي اسکواش و ايجاد کورت هاي استاندارد،موفق به برگزاري مسابقات کشوري و بين المللي شدند و بعنوان هيات برتر کشور دست پيدا کردند، منطقه آزاد انزلي نيز ميتواند با يک برنامه هدفمند به توسعه و رشد اين رشته ورزشي جذاب کمک شاياني نموده و بعنوان قطبي در اسکواش کشور مطرح شود.

در ادامه آقاي رحمت خواه مدير امور شهري و روستائي منطقه آزاد انزلي که سابقه مسئول ورزش منطقه آزاد انزلي،رئيس هيات انجمن هاي ورزشي استان گيلان در کارنامه خود دارد اشاره داشت منطقه آزاد انزلي سابقه تقريبا 80 دوره مسابقات ورزشي که سه دوره آن بين المللي بوده را دارد که با تعاملاتي که منطقه با اداره کل ورزش و جوانان و هيات هاي ورزشي داشته موفق به اين امر شده است.

ايشان با توجه به شرايط موجود در منطقه به هيات اسکواش استان پيشنهاد داشتند براي احداث سالن و کورت اسکواش و هنچنين زمين پدل از طريق بخش خصوصي اقدام نمايند و منطقه آزاد با در اختيار قرار دادن فضاي مناسب همکاري لازم را بعمل خواهد آورد.

البته مقرر شد پس از جلسه اي با معاون فرهنگي اجتماعي و گردشگري سازمان و انعقاد تفاهم نامه مشترک در خصوص برنامه هاي ورزشي از قبيل برگزاري مسابقات کشوري و بين المللي در صورت توافق دو طرف همکاري لازم بعمل آيد.