ویژه های خبری

به گزارش روابط عمومي هيات اسکواش هرمزگان، مهدي قنبري ضمن تشريح برنامه‌هاي اين هيات براي توسعه ورزشي اسکواش در استان اظهارداشت:

از خردادماه سال جاري که فعاليت خود را به صورت رسمي پس از برگزاري انتخابات به عنوان رئيس اين هيات آغاز کردم، توسعه اسکواش در استان هرمزگان با استعداديابي، آموزش و فراهم‌سازي زيرساخت در تمام نقاط استان را در دستور کار مجموعه قرار داده‌ام.
وي در ادامه با اشاره به محدود شدن فعاليت‌هاي ورزشي در عصر کرونا تصريح کرد: اين هيات با توجه به شرايط کنوني ضمن جذب همکاري و انعقاد تفاهمنامه با اتاق اصناف و شهرداري اقدام به برگزاري جام در منزل با هدف ايجاد نشاط و شادابي براي شهروندان در زمان قرنطينه کرد.


 رئيس هيات ورزشي اسکواش هرمزگان به برگزاري نشست صميمي اعضاي اين هيات با مديرکل ورزش و جوانان استان اشاره کردو افزود: در اين ديدار علاوه بر ارائه گزارش عملکرد مطالبات ورزشکاران به ويژه درخواست زمين براي احداث خانه اسکواش هرمزگان مطرح و موافقت مديريت ارشد ورزش هرمزگان براي اين مهم اخذ گرديد.
قنبري همچنين از تعامل با سرمايه گذار براي احداث چندين کورت حرفه اي و خانه اسکواش هرمزگان به عنوام گام بزرگ اين هيات در راستاي حرفه اي شدن ياد کرد و افزود: پيگيري هاي لازم براي اخذ مجوزات در کميته فني هيات درحال انجام است.
وي در ادامه امضاي تفاهم نامه همکاري آموزشي با سازمان آموزش و پرورش استان را يکي ديگر از اقدامات موفقيت آميز براي استعداديابي و پرورش علاقه مندان به رشته ورزشي اسکواش عنوان کرد و بيان داشت: طبق اين تفاهم نامه آموزش مربيان تربيت بدني مدارس و ايجاد کورت در مراکز اموزشي بندرعباس و ساير شهرستان‌هاي استان هرمزگان در دستور کار هيات و معاونت تربيت بدني سازمان اموزش و پرورش هرمزگان قرار گرفته است.


 رئيس هيات اسکواش هرمزگان به اجراي برنامه‌هاي فرهنگي اين هيات در سال جاري اشاره کرد و افزود: برپايي کاروان شادي غدير، تقدير از خبرنگاران ورزشي، برپايي مراسم دهه نخست محرم، ديدار با خانواده هاي شاهد از ديگر برنامه‌هاي اجرا شده در قالب اقدامات هيات اسکواش در سال جاري بوده است.
قنبري از امضاي تفاهم نامه با صدا و سيماي مرکز خليج فارس و اتاق اصناف براي برگزاري مسابقات به عنوان تعاملي سازنده ياد کرد و اذعان داشت: توسعه رشته هاي مختلف ورزشي نيازمند همراهي و مساعدت دستگاه هاي دولتي و ساير نهادهاي فعال در جامعه است.
وي در ادامه به ديدار و رايزني با رئيش شوراي هماهنگي بانکهاي استان هرمزگان براي سرمايه گذاري در توسعه فضاهاي ورزشي در رشته اسکواش خبرداد و بيان داشت: خانواده بانکها و موسسات اعتباري به عنواني يکي از اقشار جامعه مي توانند در معرفي و رشد رشته اسکواش موثر واقع شوند.
صعود اعضاي هيات اسکواش به قله کوه گنو مرتفع ترين کوه هرمزگان و برگزاري مسابقات مجازي نقاشي به مناسبت روز جهاني اسکواش، يکي ديگر از برنامه‌هاي اجام شده در سال جاري بود که قنبري با اشاره به ان افزود: اين هيات در ديداري با مدير کل ورزش و جوانان استان به همين مناسبت موضوع اختصاص زمين و احداث خانوه اسکواش هرمزگان را پيگيري کرد.
رئيس هيات ورزشي اسکواش همچنين به رايزني با مديريت هنرستان دخترانه تربيت بدني نشاط بندرعباس با هدف احداث کورت و اموزش اين رشته ورزشي در اين دبيرستان اشاره داشت و گفت: در همين راستا ديداري نيز با رئيس داشنگاه پيام نور استان برگزار و تعاملات في مابين دانشگاه و هيات اسکواش بررسي گرديد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به انعقاد تفاهم نامه با هيات ورزشي جانبازان و معلولين استان و برگزاري نخستين دوره مسابقات اسکواش با ويلچر براي اولين بار در کشور اشاره کرد و افزود: هيات ورزشي اسکواش برنامه ريزي دارد تا با جذب اسپانسر و سرمايه گذار در بخش هاي مختلف به خصوص ورود به ورزش حرفه اي فعاليت خود را آغاز نمايد.