ویژه های خبری

کميته بازاريابي و رسانه های اجتماعی هيات اسکواش فارس در ادامه فعاليتهاي خود در دوران کرونا فايلهاي جديدي با عنوان فوايد اسکواش بر سلامتي بدن را جهت معرفی و آشنایی بیشتر با ورزش مهیج اسکواش منتشر کرد. در اين فايلها ۴ فايده ورزش اسکواش بر سلامتي بدن  به شرح زير بررسي شده است:

سلامت قلب:بازی اسکواش سریعتر از آنچه فکر می کنید حرکت می کند. توپ سریعتر از توپ تنیس حرکت می کند و بازیکنان برای اینکه فرصتی برای حضور در مکان مناسب داشته باشند باید با سرعت حرکت کنند. وظیفه حریف شما این است که شما را در اطراف کورت مجبور به حرکت کند (دویدن اطراف کورت و پرش در صورت بالا بودن توپ). تمام این موارد ضربان قلب شما را افزایش می دهد که به سلامت قلب و عروق شما کمک می کند.

کنترل وزن:همه‌ این دویدن ها در کورت راهی عالی برای کنترل وزن شماست. اگر سوزاندن کالری و عرق کردن شما در حین بازی، با یک‌ رژیم غذایی درست همراه باشد، باعث کاهش وزن شما خواهد شد. هر چه بیشتر اسکواش بازی کنید، وزن بیشتری کم خواهید کرد. هرچه راحت تر به توپ ها برسید ضربه های کامل تر و سخت تری خواهید زد.

تقویت استقامت:بازی اسکواش به طور منظم به قدرت و انعطاف پذیری شما می افزاید. وزن بدن شما به عنوان مقاومت عمل می کند و باعث می شود دست و پایتان به روش های جدید حرکت کند ، این بدان معنی است که عضلات کشیده و کار می کنند. در اولین دفعات بازی خواهید دید که روز بعد دچار سفتی و گرفتگی می شوید اما پس از مدتی به طور مرتب به سمت توپ می روید. شما قوی‌تر و وضعیت بدن شما بهتر خواهد شد.

 کاهش استرس:وقتی جذب بازی می شوید ، باید تمرکز بالایی داشته باشید. این بدان معناست که شما مجبورید استرس خود را در رختکن بگذارید زیرا هنگام بازی نمی توانید نگران مسائل باشید. هنگامی که ورزش می کنید ، بدن شما اندورفین آزاد می کند که استرس را از بین برده و احساس خوشحالی را تشدید می کند.

برچسب ها :